НАЗАД
Отворено изкуство

„Луче Филанте“ озарява музея „Гугенхайм“ във Венеция.

Публикувано на 04 юли 17

 

„Луче Филанте“ е изложба, която проследява развитието на уникалния и новаторски стил на Марк Тоби, напълно пресъздаващ космополитния и модернистичен дух от средата на 20-и век. Над 70 творби, в които Изтокът и Западът се сливат – от традиционната китайска живопис до европейския кубизъм.

 

 

Единението на различните култури е живата кръв на творчеството, вдъхновяващата смес, както показва тази европейска ретроспективна изложба – първата за този голям американски художник от над двадесет години.

 

Изкуството често е противоречиво, радикално, изключително. Стремежът към неизвестното на ръба на авангарда надхвърля каноните на времето. Lavazza приветства този естествен пионерски дух – същият дух, основополагащ за фондацията „Гугенхайм", като подпомага хора на изкуството като Марк Тоби и непрекъснато разпространява и рекламира творбите им в Италия и по целия свят.

 

Защото изкуството, досущ като хубавото кафе, е удоволствие, което трябва да се сподели.

 

Открихме други статии, които могат да ви интересуват...

MAGAZINE
Изкуство и култура

Манифест

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ
MAGAZINE
Кой стои зад TOILETPAPER: Маурицио Кателан

Отворено изкуство

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ
MAGAZINE
„Луче Филанте“ озарява музея „Гугенхайм“ във Венеция.

Отворено изкуство

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ
MAGAZINE
Цвят за Нувола с изкуството на Лиса Хоук

Отворено изкуство

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ
MAGAZINE
Музеят „Соломон Гугенхайм“ в Ню Йорк отваря врати за „Визионерите“

Open Art

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ